KURZY PRO VEŘEJNOST
KURZY PRO VEŘEJNOST
VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ V PRAZE

Práce s daty v MS Excel pro zaměstnance VŠE

Práce s daty v MS Excel

Kurz obsahuje velmi základní ovládání Excelu z pozice uživatele, který v něm musí trochu pracovat s daty, která si stáhne např. z InSISu nebo z jiné databáze a má k dispozici mnoho řádků, kde na každém z nich je vždy jedno pozorování (jeden člověk) a v každém sloupci hodnoty příslušných znaků (jméno, příjmení, obor, titul, datum narození, místo bydliště, apod.).

Kurz č. 1:
V první části se věnuje jednoduchým činnostem, jako je odstranění, prohození sloupců, rozdělení údajů z jednoho sloupce do více sloupců a dalším drobnostem. Pokračujeme prací s jednotlivými sloupci, jako je zjištění duplicit, kolikrát se tam jaká obměna vyskytuje, zjišťujeme základní charakteristiky (maximum, minimum, průměr), data seřazujeme. První část končí použitím jednoduchých filtrů, jak vybrat ze souboru pouze data, která splňují např. nějakou podmínku.
Kurz č. 2:
Druhá část pokračuje navazujícími pokročilými filtry, kdy zkusíme vytvořit sestavy, které budou z původní databáze pracovat pouze s vybraným souborem pozorování a jen s některými daty. Následuje problematika kontingenčních tabulek, které nám umožňují třídit a kombinovat třízení dat z různých pohledů a můžeme s daty jednoduše pracovat.

Komu je kurz určen

Kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit zpracovávat rozsáhlé datové soubory v MS Excel. Potřebné vstupní znalosti: Základy práce s MS Excel.

Lektor

Ing. Petr Mazouch, Ph.D.

Časová dotace

Každá část kurzu trvá 120 minut.

Počet účastníků: maximálně 8

Termíny

Kurz č. 1:

  • bude upřesněno

Kurz č. 2: 

  • bude upřesněno

Požadavky na osobní vybavení: Vlastní notebook s MS Excel.

 

PŘIHLÁŠKA NA KURZ

 

Nejbližší termíny kurzů

od 12. 2. 2018

duben 2018

 

LEKTOŘI KURZŮ