Co, proč a jak optimalizovat

Máte neustále pocit, že ve Vašem okolí a při Vaší práci by se dalo leccos vylepšit a uspořit nemalé finanční prostředky? Chtěli byste se dozvědět, jak poměrně snadno a rychle provést analýzu toho, co se kolem Vás děje, a najít nejlepší manažerské rozhodnutí s použitím těch nejmodernějších kvantitativních nástrojů? Váš pracovní úspěch nespočívá v umění rozhodnout se, ale v umění rozhodnout se optimálně.

Cílem kurzu je seznámit účastníky s optimalizací jako efektivním nástrojem pro řešení manažerských rozhodovacích problémů především ve výrobě a logistice. Kurz je zaměřen na osvojení principu optimálního rozhodování a rozpoznání možnosti či nutnosti jeho využití při realizaci konkrétních rozhodovacích procesů.

V kurzu budou probrána mj. tato témata:
·          Princip optimalizace. Optimalizace jako nástroj manažerského rozhodování.
·          Přehled manažerských problémů, kde lze využít optimalizační postupy.
·          Optimalizace a matematické modelování. Řešení optimalizačních úloh v MS Excel.
·          Optimalizace ve výrobě a dopravě.
·          Optimalizace zásobovacích procesů.
·          Vícekriteriální optimalizace.
·          Interpretace řešení problémů a verifikace jako důležitá součást rozhodování.

Kurz je určen analytikům, vedoucím projektů a vedoucím pracovníkům výrobních, dopravních a logistických firem nebo útvarům, které se zabývají odpovídajícími činnostmi.

Znalosti matematiky na středoškolské úrovni, mírně pokročilá znalost MS Excel.

doc. Ing. Jan Fábry, Ph.D.

Výuka 2 x 8 hodin (a‘ 45 minut)

Maximálně 12.

• 6 100 Kč
  • 5 490 Kč (pro členy Klubu absolventů VŠE)

Kurz je realizován formou 2 x 8 hodin (a‘ 45 minut) v budově Vysoké školy ekonomické v Praze.

Výstupní doklad a znalosti

Osvědčení o absolvování. Účastník získá přehled o možnosti využití optimalizace při řešení základních manažerských rozhodovacích problémů, rozšíří své analytické schopnosti a dovednosti o princip optimalizace. Naučí se hledat za užití dostupné aplikace typu MS Excel optimální rozhodnutí při řešení běžných manažerských problémů bez použití složitých matematických postupů.

Jan FábryLektor tohoto kurzu:
doc. Ing. Jan Fábry, Ph.D.