Techniky pro podstatné zrychlení výpočtů v životním pojištění

Cílem vzdělávacího programu „Techniky pro podstatně zrychlení výpočtů v životním pojištění“ je poskytnout účastníkům informace o praktických možnostech výrazného zrychlení projekcí finančních toků životního pojištění pro mnoho scénářů úrokových měr (tisíce).

Účastníci se seznámí:

• s různými možnostmi výpočtu očekávané hodnoty budoucích závazků, její rozdělení a rozdělení jednotlivých budoucích cash flow a
  • s konkrétními příklady jednotlivých technik (v prostředí MS Excel®).

Blok 1. (1-2 vyučovací hodiny) První blok je věnován již více méně známým (v literatuře popsaným) technikám jako jsou – control variate, antithetic variate, clustering (naive a k-means) a jejich konkrétní využití zejména pro výpočty BEL (best estimate value of liabilities) jako očekávané současné hodnoty budoucích cash flow.

Blok 2. (2-3 vyučovací hodiny) Druhý blok se zcela věnuje technikám, které v literatuře pospané nejsou, vykazují však velmi dobré praktické výsledky. Jsou to metody – „analytická“ a “interpolační“. Obě jsou výsledkem interního výzkumu přednášejícího a jeho spolupracovníků. Obě metody již byly implementovány v praxi.

Pojistní matematici zabývající se výpočty budoucích cash flow v životním pojištění a výpočty hodnot závazků (včetně hodnoty vložených finančních opcí).

Po absolvování vzdělávacího programu získají účastníci vědomosti, které jim umožní ihned aplikovat prezentované techniky ve své pojistně matematické praxi.

RNDr. Martin Janeček, Ph.D.

Vzdělávací program o celkovém rozsahu 4 vyučovací hodiny je rozdělen následujícím způsobem:

• 1-2 vyučovací hodiny Blok 1 (viz výše),
  • 2-3 vyučovací hodiny Blok 2 (viz výše)

•  3000,- Kč
  •  2550,- Kč (pro členy Klubu absolventů VŠE)

Počítač s MS Excel®

Aktuálně otevíráme termíny tohoto kurzu

9. 6. 2017 v 13:00 hod., v budově Vysoké školy ekonomické v Praze.