Adobe InDesign a základy typografie

Tento kurz Vás naučí nejenom ovládat Adobe InDesign, který je pouhým nástrojem sazeče. Naučíte se také principy, dle kterých sazba funguje, budete moct navrhnout tiskové materiály a správné je připravit pro tisk. Zároveň si připravíte vlastní publikaci, kterou budete moct dát do svého portfolia.

Účastníci kurzu si osvojí základní pravidla typografie a sazby a naučí se ovládat program Adobe InDesign na základní uživatelské úrovni.

Návrh publikace: od insightu do rytmusu čtení

Typografie odstavce a stránky

Typografie písma

Předtisková příprava

Kurz je určen začínajícím sazečům i všem ostatním, kteří chtějí tvořit dobře vypadající tiskoviny správně a rychle za využití všech možností, které program InDesign nabízí. Kurz je také vhodný pro samouky, kteří by si rádi utřídili a prohloubili své znalosti z typografie a ovládání programu Adobe InDesign.

Potřebné vstupní znalosti – žádné

Získané výstupní znalosti a dovednosti

Základní postup tvorby tiskového výstupu
Základní klasifikace písma, typografických pravidel a principů sazby
Návrh a tvorba základních typů rozsáhlých tiskovin i elektronických
Využití základních typografických pravidel v praxi při sazbě dokumentů vedoucích k tvorbě graficky i typograficky správných dokumentů

Ing. Maja Khabirova

Maja je freelance ilustrátorka, youtuberka a art-directorka v reklamní agentuře Saatchi&Saatchi. Vystudovala kognitivní informatiku na VSE v Praze. V reklamě působí od roku 2008, během této doby se vypracovala od DTP-operátora na pozici art-directora, vyhrála Cannes YoungLions v kategorii Print, je oceněna Art Director’s Club Europe. Má vlastní vzdělávací web everydayidraw.com, kočičku Kočku a mopsa Toffie.

výuka 8 hodin á 45 minut

maximálně: 15 studentů
minimálně: 5 studentů

•  2.700,- Kč
  •  2. 330,- Kč (pro členy Klubu absolventů VŠE a studenty VŠE)

Vlastní notebook se softwarem Adobe InDesign.

3.4., 10.4., 17.4., 24.4.2016 vždy 14:00 – 15:30 v budově Vysoké školy ekonomické v Praze.

• bloková výuka 8 hodin(a‘ 45 minut)
  • výukové materiály v el. formě
  • osvědčení o absolvování kurzu

Nejbližší termín kurzu:
3.4. – 24.4.2016