3 dny studentem VŠE

Třídenní akce pro středoškolské studenty z 2. – 4. ročníků, které baví matematika! Zveme Vás na pobyt plný nových informací, řešení, přemýšlení, zábavy a nových obzorů.

termín: 22. – 24. 11. 2017

místo konání: školící prostory VŠE mimo Prahu

cena: zdarma (ubytování, strava zajištěna).

Doprava: zdarma, odjezd a příjezd autobusem z a do Prahy

Co se bude dít:

• informace o reálném životě na vysoké škole
  • dešifrování názvů studijních oborů na FIS VŠE
  • pod vedením zkušených učitelů z FIS VŠE řešení praktických problémů
  • diskuse na vybraná témata z oblastí: experti na statistiku; mapy kritických cest, které dokážou poradit; hledání nových postupů pro řešení problémů; tajemství křišťálové koule…
  • využití toho všeho v praxi (banky, konzultační firmy, pojišťovny a mnoho dalšího)
  • setkání s významnými osobnostmi a v praxi úspěšnými absolventy FIS VŠE

Co budeme řešit:

1. Optimalizační modely a Modely vícekriteriálního rozhodování. Základními principy a modely pro výběr kompromisní varianty a pro uspořádání variant, řešení úloh na konkrétních datech.
  1. Statistické modely a jejich použití pro odhad ceny pojištění. Sestavení sazebníku pojišťovny. Identifikace skupiny klientů s různými riziky. Smysl rozdělování klientů podle věku, výkonu motoru či regionu trvalého bydliště. Stanovení pojistného, tj. odhad, zda nastane škoda a kolik můžeme očekávat, že bude výše škody.
  1. Modely pro odhad volebních výsledků. Odhad volebních výsledků, praktické příklady v MS Excelu.

Doprovodný program:
– diskuse se zajímavými lidmi z praxe
– neformální setkání se studenty VŠE
– společenská zábava, možnost sportovat, bavit se

Co musíte udělat vy:

• Měla by vás bavit matematika. Nemusíte být zrovna Einstein, stačí, když vám to trochu pálí. Všechny cvičení a přednášky jsou přizpůsobeny znalostem středoškoláka ve 2.ročníku.
  • Máte chuť poznat nové lidi a dozvědět se něco zajímavého z praxe.
  • Stačí vyplnit přihlášku, podepsat, poslat do 10. 11. 2017 na níže uvedenou adresu. Pak stačí počkat na potvrzující dopis z VŠE, že jste přijatí a další informace o odjezdu.
  • Do školy Vám vystavíme omluvenku. Ale nezapomeňte, pokud jste závazně přihlášeni, pak už prostě jet musíte.

Přihláška

Uzávěrka přihlášek je 10. 11. 2017

Kontakt:

Fakulta informatiky a statistiky

Vysoká škola ekonomická v Praze

Ing. Petr Mazouch, Ph.D., proděkan pro zahraniční styky a rozvoj

nám. W.Churchilla 4, 130 67, Praha 3

Pro bližší informace nás kontaktujte na: kurzy (@) vse.cz

Leona Vyvialová, tel: 606 031 065

Kateřina Drbohlavová, tel: 604 744 375